اخبار دفتر

تداوم آموزش محیط‌بانان سراسر کشور از طریق اجرای دوره‌های آموزشی مجازی

تداوم آموزش محیط‌بانان سراسر کشور از طریق اجرای دوره‌های آموزشی مجازی

با برگزاری دوره آموزش بدو خدمت محیط‌بانی از تاریخ 18 خردادماه سال‌جاری، آخرین گروه محیط‌بانان شاغل آموزش‌ندیده سازمان حفاظت محیط‌زیست به صورت مجازی آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط‌ زیست رییس مرکز آموزش محیط‌زیست و تربیت محیط‌بان با اشاره به آموزش 100 نفر از محیط‌بانان شاغل آموزش ندیده در دوره‌های بدو خدمت محیط‌بانی از روز  18 خردادماه، گفت: با انجام این دوره آموزشی که از طریق سامانه آموزش مجازی سازمان حفاظت محیط‌زیست(جام) انجام می‌شود، همه محیط‌بانان شاغل در سازمان حفاظت محیط‌زیست آموزش‌های بدو خدمت محیط‌بانی را گذرانده‌اند. 
آرش یوسفی افزود: بنا داشتیم تا در اسفندماه سال 1398، پرونده محیط‌بانان شاغل آموزش ندیده را ببندیم اما با شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت تدابیر بهداشتی و حفاظتی، آموزش آخرین گروه از محیط‌ بانان به تعداد 100 نفر، با تأخیر روبرو شد و مقرر شد در سال جاری با تمهیدات اتخاذ شده، دوره آموزش بدو خدمت محیط‌بانی برای این تعداد باقی‌مانده، به صورت مجازی اجرایی شود. 
وی گفت: در این دوره آموزشی که از 18 خردادماه و به مدت یک‌ماه به روش غیرحضوری و از طریق سامانه آموزش مجازی جام برگزار می‌شود، محتواهای آموزشی در قالب فایل متنی، اسلاید، فیلم آموزشی، کلاس های آنلاین و آفلاین برای شرکت کنندگان ارایه می شود. 
یوسفی تصریح کرد: به‌زودی و با پایان این دوره آموزش بدو خدمت محیط‌بانی، برگزاری دوره‌های آموزش تکمیلی محیط‌بانی برای تمام محیط‌بانان شاغل آغاز خواهد شد.
رییس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط‌بان همچنین با اشاره به انجام مراحل جذب محیط‌بانان جدیدالاستخدام، گفت: از ابتدای فصل تابستان، دوره های بدو خدمت تمامی محیط بانان تازه استخدام شده نیز برنامه ریزی شده و ان شاء الله به زودی به‌صورت مجازی اجرا خواهد شد. 
وی دوره سرپرستی عمومی برای فرماندهان یگان حفاظت محیط‌بانی شهرستان‌ها و استان‌ها را یکی از اولویت های آموزشی سال جاری دانست و افزود: زمان برگزاری این دوره های آموزشی متعاقباً اعلام خواهد شد. 
بيشتر