اخبار دفتر

راه‌اندازی کتابخانه مجازی مشتمل بر کتاب‌های آموزشی محیط‌زیست در پایگاه انسان زیست

راه‌اندازی کتابخانه مجازی مشتمل بر کتاب‌های آموزشی محیط‌زیست در پایگاه انسان زیست

کتابخانه مجازی با 52 عنوان کتاب آموزشی شامل موضوعات متنوع محیط‌زیستی در پایگاه انسان زیست به نشانی www.ensanzist.ir راه‌اندازی شد.
رئیس مرکز آموزش محیط‌زیست و تربیت محیط‌بان سازمان حفاظت محیط‌زیست با اعلام آغاز به کار کتابخانه مجازی پایگاه انسان زیست، گفت: وب سایت جامع انسان زیست که با هدف پشتیبانی دانشی از دبیران و دانش‌آموزان کتاب انسان و محیط‌زیست در نظام آموزش رسمی کشور، از سال گذشته آغاز به کار کرده است فرصت مناسبی را ایجاد کرده تا به دانش افزایی آموزشگران، دانش‌آموزان و دیگر علاقمندان حوزه محیط‌زیست منجر شود.
یوسفی در ادامه افزود:  پایگاه انسان زیست به آدرس www.ensanzist.ir، شامل: درس‌های کتاب انسان و محیط‌زیست پایه یازدهم، بخش دانش‌آموزی، بخش دبیران، آموزش‌های ویژه کودکان پیش دبستانی بوده و اخیراً  نیز یک بخش جدید با عنوان کتابخانه مجازی در آن راه اندازی شده است.
وی گفت: در گام اول تعداد 52 عنوان کتاب شامل موضوعات گوناگون محیط‌زیستی بارگذاری شده و به‌تدریج بر غنای آن افزوده خواهد شد.
یوسفی نشر الکترونیک محتواهای محیط‌زیستی را به دلیل گسترش سطح دسترسی آحاد جامعه و نیز بدون هزینه بودن آن به عنوان یکی از اهداف مهم مرکز آموزش محیط‌زیست و تربیت محیط‌بان برشمرد و افزود: علاوه بر کتاب‌های موجود در این کتابخانه مجازی، درنظر داریم تا کتاب‌های محیط‌زیستی که امتیاز آن مربوط به سازمان حفاظت محیط‌زیست بوده و به هر عنوان تجدید چاپ نمی‌شوند را به صورت الکترونیکی منتشر کنیم و این پایگاه به دلیل رجوع مخاطبان گوناگون از ظرفیت مناسبی برای آگاهی‌رسانی برخوردار است.
وی با تاکید بر لزوم تقویت سواد محیط‌زیستی در جامعه و نقش محوری کتاب انسان و محیط‌زیست، به عنوان قله آموزش‌های محیط‌زیستی در نظام آموزش رسمی کشور، گفت: براساس همین رویکرد، مرکز آموزش محیط‌زیست و تربیت محیط‌بان سازمان حفاظت محیط‌زیست، در طول سال‌های اخیر، تلاش کرده تا در کنار جامعه بزرگ فرهنگیان و به‌ویژه دبیران کتاب انسان و محیط‌زیست، به تدریس هر چه موثرتر و بهتر این کتاب کمک کند و در همین رابطه اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، به عنوان دبیرخانه پشتیبان این امر انتخاب شده تا با همکاری دبیرخانه ملی کتاب در ساختار آموزش و پرورش، این مهم را پیگیری نماید.

 
بيشتر