اخبار دفتر

نخستین المپیک ورزشی محیط‌بانان برگزار می‌شود

نخستین المپیک ورزشی محیط‌بانان برگزار می‌شود

نخستین المپیک ورزشی محیط‌بانان کشور در شهریورماه سال جاری در قزوین برگزار خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی محیط زیست، نورالله مرادی، معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به نقش و اهمیت ورزش و اثرات مختلف آن در زندگی و همین‌طور ارتباط مستقیم ورزش و محیط زیست، گفت: برهمین اساس، نخستین دوره المپیک ورزشی محیط‌بانان به ابتکار سازمان حفاظت محیط زیست جمهوری اسلامی ایران طراحی شده و در شهریورماه سال جاری برگزار می‌شود.

مرادی گفت: محیط‌بانان به واسطه حضور مستمر و فعالیت در عرصه‌های مختلف طبیعی کوه، دشت، جنگل، دریا و تالاب از آمادگی جسمی مطلوبی برخوردارند و در انجام ماموریت‌های خود برای حفاظت از محیط زیست به طور طبیعی ورزش‌های مختلفی را انجام می‌دهند و برگزاری المپیک ورزشی می‌تواند علاوه بر ایجاد فضای رقابتی برای افزایش توانمندی‌های جسمی، به افزایش انگیزه و رشد فردی محیط‌بانان نیز منجر شود.

وی چشم‌انداز سازمان حفاظت محیط زیست از برگزاری المپیک ورزشی محیط‌بان کشور را رسیدن به المپیک ورزشی محیط‌بانان جهان دانست و افزود: برای تحقق این موضوع سه مرحله را طراحی و برنامه‌ریزی کرده‌ایم. 

مرادی گفت: گام اول به صورت آزمایشی است و در قالب مسابقات داخلی بین محیط‌بانان کشور خودمان برگزار می‌شود که بتوانیم برای این موضوع ظرفیت‌سنجی کنیم.

وی ادامه داد: اگر در گام نخست موفق بودیم، در گام دوم مسابقات با حضور کشورهای منطقه برگزار خواهد شد.

مرادی تصریح کرد: در گام سوم با همکاری کشورهای منطقه به‌صورت رسمی المپیک محیط‌بانان جهان را خواهیم داشت.

وی گفت: قطعا در راه تحقق برگزاری المپیک محیط‌بانان از مشورت‌های تخصصی کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و فدراسیون‌های مربوطه بهره‌مند خواهیم شد.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست استان‌های قزوین و البرز را به عنوان میزبانان نخستین دوره مسابقات المپیک ورزشی محیط‌بانان کشور معرفی کرد و گفت: این مسابقات در شهریورماه امسال و به مدت یک هفته برگزار خواهد شد.

وی گفت: رشته‌های ورزشی این دوره شامل:سه گانه، دارت، تیراندازی، فوتسال و پیاده‌روی ۲۰ کیلومتر خواهد بود.
بيشتر